Meranie chodidla

Dôležitým začiatkom pri výbere a nakupovaní je riadne a zodpovedné premeranie chodidla dieťaťa. Pri nakupovaní v predajni žiadajte premerať obe chodidlá. Zodpovedný predajca vám musí povedať, akú veľkosť má noha vášho dieťaťa a akú veľkosť topánky potrebuje. 

 

V zásade by detská topánka mala byť o 10-15 mm dlhšia, ako chodidlo. Hovoríme tomu nadmerok. Ten sa môže nepatrne líšiť pri jednotlivých typoch topánok, podľa toho ako je topánka šitá. Ten slúži ako rezerva pre voľný pohyb prstov pri chôdzi a súčasne ako rezerva pre dorast prstov dieťaťa. Pre vás táto informácia nemusí byť zákonom, berte ju ako odporúčanie. Z vlastných skúseností ale vieme, že pri väčšom nadmerku sa stáva, že dieťa bude zakopávať, obzvášť pri malých chodcoch, ktorí sa učia robiť prvé kroky. Určite budete súhlasiť s tým, že nosiť topánky, ktoré sa vyzúvajú, je absolútne nevhodné a celé šetrenie vás 

môže neskôr výjsť poriadne draho, keď budete potrebovať pre vašu ratolesť ortopéda a ortopedické vložky, prípadne topánky na mieru.

beni-MERANIE-CHODIDLA

Pokiaľ meriate nohu dieťaťa doma, nespravte chybu, je to vzdialenosť od najzadnejšieho bodu pätného oblúka po koniec najdlhšieho prsta. Pridajte 10-15 mm a výjde vám dĺžka stielky, ktorú vaše dieťa potrebuje. Práve preto budeme pri každom modeli a veľkosti uvádzať dĺžku stielky, ktorú budeme premeriavať. Je veľkým omylom si myslieť, že každá veľkosť, napríklad 24, je rovnaká. Dokonca aj u jedného výrobcu sa niektoré druhy vo veľkosti 24 líšia. Veľkosť určujú podrážky a tie môžu byť vyrobené v rôznych továrňach. Je to zvláštne, ale je to tak. Niekedy registrujeme až 5 militrové rozdiely, čo je rozdiel jedného čísla.

 

Veľmi dôležitá okrem dĺžky je aj šírka chodidla. Z toho dôvodu budeme pri každom modeli uvádzať v akej šírke je vyrobený.

Pokiaľ si nebudete v čomkoľvek istí, napíšte nám alebo zavolajte, zvážime a preberieme možnosti a nájdeme vhodné riešenie. Do 15 dní môžte tovar jednoducho vrátiť, no verím, že kooperáciou si ušetríme zbytočné náklady na poštovné a balné.