Ako pebieha poradenstvo v našej predajni?

Ako prebieha v Beni poradenstvo pri výbere topánočiek? 

 

V tomto článku vysvetlíme, ako prebieha poradenstvo s dieťaťom a ako sa treba pripraviť, ak sa k nám chystáte bez dieťaťa.

 

Samozrejme že všetkými desiatimi odporúčame, aby ste chodili nakupovať topánky aj s vašimi ratolesťami, no rozumieme, že nie vždy je to z rôznych dôvodov možné.

 

Poďme teda na to:

 

1. Návšteva s dieťaťom

V ideálnej situácii, teda keď sa k nám prídete pozrieť aj s dieťatkom, sa musíme a chceme ako
prvé pozrieť na nôžku:

Najprv zmeriame nôžku naším žltým meradlom. Meradlo funguje tak, že miesto dĺžky v centimetroch nám rovno ukáže akú veľkosť
topánky bude treba ( tu už sa ráta aj s nadmerkom). Samozrejme, na vyžiadanie vám vieme povedať aj o koľko centimetrov sa jedná.

Následne zhodnotíme, ako je nožička stavaná - úzka, široká, vysoký priehlavok a podobne. Pokiaľ nosí dieťa ortopedické vložky, je vhodné to spomenúť, nakoľko je to tiež rozhodujúci faktor pri výbere vhodnej detskej topánky. Nie do všetkých topánok sa totiž vložka zmestí a nie v každej topánke si dokáže plniť svoj účel tak, ako má.

Následne sa vás spýtame, akú topánku by ste si pre dieťa predstavovali, čo potrebujú a podobne. :) My dáme na výber všetko, čo máme v ponuke v potrebnej veľkosti, šírke, tvaru a zároveň vyhovujúce vaším požiadavkam. 

Vyberiete si všetky, ktoré sa vám páčia a ktoré máte záujem poskúšať a my následne topánočky vyskúšame. Skontrolujeme, či naozaj sedí veľkosť a typ topánočky, tak aby nebola príliš široká, nevyzúvala sa a kotník bol fixovaný, ale na druhej strane aby nebola ani príliš úzka a netlačila dieťatko na prstoch alebo na priehlavku. Samozrejme pozorujeme, ako sa nám chôdza v topánkach javí. Výsledný výber je už len na vás :).

A ešte odporúčame a prosíme : Ak sa dá, nechajte doma protišmykové ponožky a dojdite s ratolesťou obutou v tých klasických. Topánočky sa oveľa ťažšie skúšajú, nožička nevie v protišmykových ponožkách do topánky pekne “vhupnúť” a pri chôdzi v topánkach môžu byť takéto ponožky pre dieťa nekomfortné, nakoľko sa mu noha na koženej stielke “zasekáva”.

 

2.Návšteva bez dieťaťa

Čo môžete aspoň doma urobiť keď viete, že sa k nám chystáte bez vášho dieťaťa? Veľmi super pomoc z vašej strany je, ak mu obkreslíte na papier nohu, respektíve odmeriate dĺžku nožičky.

Pozor! Dieťa však musí pri tomto meraní alebo obkreslovaní stáť a mať nohu zaťaženú vlastnou váhou: nestáť na druhej nohe, neopierať sa o stôl a podobne. Pokiaľ by ste merali nohu nezaťaženú, alebo v sede dieťaťa, vie to spraviť naozaj celkom slušný rozdiel v dĺžke.

Tiež je fajn vedieť, ako má vaše dieťa nohu stavanú (široká, úzka, vysoký priehlavok…).
Pokiaľ si nie ste úplne istí, kľudne nožičku odfoťte a pozrieme sa na to spolu :). A pokiaľ máte samozrejme akékoľvek otázky, neváhajte sa pýtať! Po tisíckach obutých nôh za dlhé roky nášho fungovania sme už videli všeličo a nejaké skúsenosti sme predsa len nadobudli.

 

Tešíme sa na vašu návštevu!

 

Peťa.